„Sprawiedliwość” w fotografii. Na wernisażu goście specjalni. Igor Tuleya oraz inni, znani sędziowie, prokuratorzy i adwokaci

image_pdfimage_print

Sędziowie: Igor Tuleya, Piotr Gąciarek, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Bartłomiej Przymusiński, prokuratorzy: Ewa Wrzosek, Katarzyna Kwiatkowska oraz adwokaci: Michał Wawrykiewicz i Radosław Baszuk potwierdzili swoją obecność na wernisażu fotografii, który obędzie się w Płocku.

W czwartek 9 września o godz. 17 na Starym Rynku w Płocku zostanie otwarta plenerowa wystawa fotografii Piotra Wójcika zatytułowana „Sprawiedliwość”. – Na 24 planszach prezentuje ona sylwetki i wypowiedzi niepokornych wobec władzy prawników – sędziów, prokuratorów, adwokatów, którzy sprzeciwiają się destrukcji wymiaru sprawiedliwości – czytamy w zaproszeniu od organizatorów – Iustitii Oddział w Płocku.

W programie wernisażu przewidziano panel dyskusyjny z autorem oraz bohaterami zdjęć. Swoją obecność potwierdzili m.in. sędziowie: Igor Tuleya, Piotr Gąciarek, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Bartłomiej Przymusiński, prokuratorzy: Ewa Wrzosek, Katarzyna Kwiatkowska, adwokacji: Michał Wawrykiewicz, Radosław Baszuk.

Wystawa będzie prezentowana na placu przed płockim ratuszem do 17 października 2021 r.

Fot. Materiały prasowe.