W trosce o siebie i innych. W płockim ratuszu będzie można się zaszczepić. Będzie też piknik

– Szczepienia przeciw COVID-19 mają ogromne znaczenie dla powstrzymania pandemii. Chronią przed zachorowaniem lub ciężkim przebiegiem choroby, dlatego samorząd Płocka aktywnie działa na rzecz promocji szczepień – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W płockim ratuszu już dwukrotnie odbyła się akcja szczepień jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. W dwie czerwcowe niedziele z tej możliwości skorzystało w sumie 745 osób. – Zapraszamy ponownie do ratusza na szczepienia w niedziele – 22 i 29 sierpnia. Tak jak poprzednio akcję organizujemy wspólnie z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej ProVita – informuje prezydent Nowakowski.

Zaszczepić się przeciw COVID-19 będzie mógł każdy, kto skończył 18 lat. Nie trzeba rejestrować się wcześniej. Należy natomiast mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Szczepienia potrwają od godz. 10 do godz. 17.

W niedzielę 29 sierpnia Urząd Miasta Płocka organizuje też piknik rodzinny, który będzie promował szczepienia, zwłaszcza wśród seniorów. Impreza odbędzie się na Starym Rynku w godz. 10-16. – Zapraszamy seniorów z rodzinami, będzie mnóstwo atrakcji dla osób starszych, np. warsztaty z tworzenia lasu w szkle, ale także dla dzieci, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, wyplatanie warkoczyków, lemoniada, popcorn, wata cukrowa – zaprasza prezydent Płocka.

W promocję szczepień, na prośbę prezydenta Nowakowskiego, włączył się też Kościół Rzymskokatolicki i Kościół Starokatolicki Mariawitów. Bp Piotr Libera zalecił przekazywanie informacji o akcji szczepień w ratuszu w płockich kościołach, a bp M. Karol Babi także podczas prowadzonych przez mariawitów działań charytatywnych skierowanych do osób w kryzysie bezdomności i potrzebujących wsparcia.