Ostrzelano trzy autobusy komunikacji miejskiej. Z jakiej broni oddano strzały?

Niedzielny poranek kierowcy i pasażerowie trzech autobusów komunikacji miejskiej w Płocku zapamiętają na długo. – Ktoś ostrzelał trzy nasze autobusy – informuje Kinga Wochowska, rzecznik prasowy Komunikacji Miejskiej Płock. W autobusie została rozbita szyba, kierowca nie wiedząc jeszcze, co się stało, zgłosił zdarzenie dyspozytorowi. Okazało się, że był to śrut – naboje do wiatrówki. Około godz. 9 ostrzelane zostały dwa kolejne autobusy.

– Wczoraj tj. 25 lipca w godzinach porannych do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpłynęło zgłoszenie z treści którego wynikało, że około godz. 7:40 w rejonie ulicy Dworcowej doszło do uszkodzenia trzech autobusu Komunikacji Miejskiej. Uszkodzenia pojazdów pochodzą najprawdopodobniej z broni pneumatycznej – wiatrówki – wyjaśnia Krystyna Kowalska z KMP w Płocku. – Obecnie trwają intensywne czynności w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i zatrzymania sprawcy. Jest to dla nas sprawa priorytetowa – podkreśla. Policjanta dodaje, że zdarzenie nie stworzyło zagrożenia dla kierowcy i pasażerów.

Komunikacja Miejska Płocka wymienia, że ostrzelane autobusy jechały na linii 20, 26 i 43. Spółka zdecydowała o skierowaniu ich objazdami. Do odwołania przystanki Dworzec kolejowy 02 i Lasockiego (na żądanie) nie są obsługiwane.