Trwa usuwanie szkód i szacownie strat. Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Na poniedziałkowym posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołał prezydent Płocka, najważniejszą informacją przekazaną przez przedstawicieli służb było to, że podczas sobotniej nawałnicy nikt nie ucierpiał fizycznie.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele służb mundurowych, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, pracownicy Urzędu Miasta Płocka, Miejskiego Zarządu Dróg i Zakładu Usług Miejskich „Muniserwis”.

– Najważniejszą informacją jest to, że nikt fizycznie nie ucierpiał – podkreśla Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. – Służby miejskie niezwłocznie przystąpiły do usuwania skutków nawałnicy i udrożnienia miasta. Prezydent Płocka podziękował wszystkim za tę pracę i zaangażowanie – relacjonuje. Woźniak dodaje, że są jeszcze ulice, które wymagają sprzątania. Podczas burzy, której towarzyszyła ulewa najbardziej ucierpiały drzewa i zieleń na terenie miasta. – W tym ostatnim przypadku trwa jeszcze szacowanie strat i usuwanie powalonych drzew.

Płocki ratusz przypomina, że złamane oraz przewrócone drzewa o dużych obwodach na prywatnych gruntach należy zgłaszać na adres e-mail: wks@plock.eu, podając ich liczbę, miejsce i termin zdarzenia oraz załączając fotografie (szczegóły można znaleźć pod adresem: https://nowy.plock.eu/mieszkaniec/usuwanie-polamanych-drzew/). W sprawie usuwania awarii energetycznych należy kontaktować się ze spółką Energa.

Prezydent Andrzej Nowakowski wziął dziś również udział w zdalnym posiedzeniu sztabu kryzysowego, które zwołał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Przypomnijmy. Pierwsza nawałnica przeszła nad miastem w nocy ze środy na czwartek (14-15 lipca). Druga w sobotę, 18 lipca. Burzom towarzyszył silny wiatr i ulewny deszcz.

Fot. UMP.