Burza nad Płockiem. Zalane ulice i garaże. Piorun uderzył w instalację na Orlenie

Intensywne opady deszczu spowodowały, że kilka płockich ulic było nieprzejezdnych. Po ulewie wystąpiły lokalne podtopienie – informowała w nocy z soboty na niedzielę Alina Boczkowska, z biura prasowego ratusza. W trakcie burzy piorun uderzył w jedną z instalacji na terenie Orlenu. 

– Nieprzejezdna jest ul. Wiadukt (pod wiaduktem), ul. Rybaki, wysoki poziom wody utrzymuje się też na ul. Narodowych Sił Zbrojnych. Zalane są piwnice i podziemne miejsca parkingowe – wyliczała Boczkowska. – Służby miejskie pracują nad rozwiązaniem problemów – podkreśliła.

– Sytuacja po ulewie na ulicach już opanowana, jedyne utrudnienia z przejazdem występują jeszcze na ul. Wiadukt, pod wiaduktem – informuje dziś od rana Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. Dodaje, że w części osiedla Podolszyce Południe nie działa oświetlenie uliczne, m.in. na Jana Pawła II, św. Wojciecha, Nowickiego. Awarię zgłoszono do Energi.

Podczas sobotniej burzy piorun uderzył w instalacje na Orlenie, co spowodowało, że pracowały one w trybie awaryjnym. W związku z tym wystąpiły częstsze zrzuty substancji na pochodnie, czemu towarzyszyły intensywne płomienie. Służby PKN zapewniały, że nie istniało zagrożenia dla mieszkańców.

Fot. Jan Drzewiecki (archiwum)/ Radio Płock FM/ Czytelnik.