18 obiektów sportowych z dofinansowaniem na remonty i modernizacje. Pomogą władze Mazowsza

Remonty i modernizacje 18 obiektów sportowych z regionu płockiego będą możliwe dzięki dofinansowaniu z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021. Władze Mazowsza przeznaczą na ten cel 3 miliony złotych. Wsparcie otrzymają również trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Umowy z beneficjentami podpisał dziś w Płocku marszałek Adam Struzik.

– Duża liczba wniosków które do nas wpłynęły, zadecydowała o zwiększeniu puli środków. Początkowo chcieliśmy przeznaczyć na ten cel 10 milionów złotych, jednak po analizie ponad 270 wniosków zdecydowaliśmy o zwiększeniu tej kwoty do 31 mln zł. Zależało nam na tym, by udało się odnowić jak najwięcej obiektów sportowych i żeby z szansy, którą dajemy, mogło skorzystać jak najwięcej samorządów – wyjaśnia Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

MIWIS to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Przez ten czas w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które w ramach MIWIS otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł.

Z kolei na wsparcie jednostek OSP samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy 160 tys. zł. Z nowego sprzętu mogą już korzystać ochotnicy z OSP Czermno, Dobrzyków, Dzierzążnia, Dziembakowo oraz Łuszczanów. Wkrótce nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do OSP Zawidz, a druhowie z OSP Gromice i Wiciejewo będą mogli korzystać z nowych urządzeń.

 

Fot. Pixabay.