Nawałnica nie oszczędziła zoo. Piękne słowa podziękowań dla strażaków i pracowników [FOTO]

– Takie chwile pokazują, że potrafimy być razem – czytamy w poście Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. To zdanie, które kończy wpis, gdzie znajdują się słowa podziękowania skierowano do strażaków oraz pracowników ogrodu.

Nawałnica, która przeszła minionej nocy nad Płockiem nie oszczędziła Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Wyrywane i łamane przez silny wiatr drzewa, spowodowały ogromne uszkodzenia ogrodzeń dla zwierząt oraz alejek. Zniszczony został również wybieg dla gibonów – tzw. małpi gaj. – Ze względu na szkody powstałe przez burzę, dziś zoo będzie nieczynne – powiadomiono w komunikacie na stronie Ogrodu.

Burza wyrządziła sporo szkód ale na szczęście wszystkie zwierzęta są całe i zdrowe – napisano w poście. – Obecnie wraz ze Strażą Pożarną usuwamy skutki żywiołu. Poinformujemy Was, kiedy skończymy i otworzymy ZOO.

Miejski Ogród Zoologiczny z Płocka skierował specjalne podziękowania do naczelnika Tomasza Wołoszyna oraz całego Wydziału Operacyjnego PSP Legionowo, którzy na sygnale przyjechali do płockiego ZOO i podjęli natychmiastowe działania, które łagodziły skutki nawałnicy. – Ogromne podziękowania należą się też wszystkim zaangażowanym w zapewnienie bezpieczeństwa zwierzętom – pracownikom ZOO. Takie chwile pokazują, że potrafimy być razem – podkreślono we wpisie.

Póki co zoo pozostaje zamknięte. Placówka powiadomi o terminie otwarcia. 

 

Fot. Miejski Ogród Zoologiczny Płock.