Policjant zdjął desperatowi pętlę oplecioną wokół szyi. 51-latek chciał „ze sobą skończyć”

image_pdfimage_print

Dzięki interwencji policjanta 51-latek, który usiłował odebrać sobie życie został uratowany. Funkcjonariusz dotarł do mężczyzny, zdjął mu pętlę oplecioną wokół szyi i pomógł desperatowi zejść z dachu budynku. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

– Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu, mężczyzna stoi na dachu budynku mieszkalnego z pętlą na szyi i grozi popełnieniem samobójstwa. Na miejsce pojechał policyjny patrol. 51-latek stał na krawędzi dachu i krzyczał, że ze sobą skończy. Policjant wbiegł na dach, utrzymując kontakt słowny z mężczyzną. Spokojnie podszedł do desperata – tłumaczy Żaneta Kołodziejska – Basiewicz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

– Funkcjonariusz zdjął pętlę oplecioną wokół szyi mężczyzny i sprowadził go na ziemię. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala – relacjonuje. 

Policjantka dodaje, że gdyby nie dynamiczne, ale profesjonalne działanie gostynińskiego policjanta próba odebrania życia przez 51-latka mogła okazać się skuteczna.

Fot. Pixabay.