Wakacje to dobry czas na inwestycje oświatowe. W płockich placówkach praca wre [FOTO]

W tym roku miasto Płock na inwestycje w bazę oświatową przeznaczyło łącznie 18 mln zł. W przedsięwzięcia zainwestuje 15 mln zł, a 3 mln zł przeznaczone jest na remonty, z których większość będzie wykonana w czasie wakacji. Największą inwestycją, które jest właśnie realizowana, to budowa nowej siedziby Miejskiego Przedszkola nr 17.

Inwestycję podzielono na dwa etapy. W pierwszym powstanie nowy, parterowy budynek MP 17 o powierzchni 2 tys. mkw, który zmieści sześć oddziałów i 150 maluchów. Placówkę będzie przystosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Przy placówce powstanie parking na 10 aut oraz dojazd gospodarczy do kuchni i 12 miejsc parkingowych dla pracowników przedszkola. Planowane zakończenie inwestycji to początek 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że od września przyszłego roku dzieci zaczną naukę w nowej siedzibie.

To jednak nie wszystko. Wówczas bowiem rozpocznie się rozbiórka starej siedziby przedszkola. Na jego miejsce powstaną cztery place zabaw. Koniec wszystkich prac związanych z budową nowego MP nr 17 i rozbiórką starego obiektu zaplanowano na listopad 2022.

Lista inwestycji oświatowych, które miasto Płock zrealizuje w tym roku, oprócz budowy nowego przedszkola, jest długa. Do końca października powstanie, za blisko 1,2 mln zł, łącznik przy Szkole Podstawowej nr 22. W tym roku wybudowany będzie również kompleks boisk przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości.  Przedsięwzięcie to jest projektem zgłoszonym w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. Ważna inwestycja planowana jest również w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1. Wybudowane zostanie tam ogrodzenie, wymienione będą drzwi na pierwszym piętrze, wyremontowane toalety.

– Zmodernizujemy blok żywieniowy w Szkole Podstawowej nr 21 oraz zaprojektujemy modernizację bloku w SP nr 16 – zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Powstanie też nowe ogrodzenie Miejskiego Przedszkola nr 14, zmodernizujemy salę gimnastyczną przy SP 17 oraz wykonamy termomodernizację dachu nad blokiem sportowym – wymieniał. Dodał, że miasto nie tylko buduje, czy remontujemy, ale również projektuje nowe przedsięwzięcia, jak np. nowy plac zabaw przy MP nr 12, czy boiska przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich.

Wakacyjne remonty w płockich placówkach oświatowych trwają w najlepsze. Niektóre z nich to drobne prace jak np. malowanie sal, naprawy ogrodzeń czy schodów. Są jednak poważniejsze kwotowo przedsięwzięcia. – Ktoś mógłby się dziwić, że chwalimy się wyremontowaniem łazienek w Szkole Podstawowej nr 18 – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Tymczasem ten remont będzie kosztować blisko 400 tys. zł.

 

Fot. UMP.