Kulturalny powrót do rzeczywistości. naPowietrzACZ Kultury powraca! Na początek weekend z… hip-hopem

image_pdfimage_print

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów ponownie zaprasza na wspólne wakacje z kulturą na świeżym powietrzu. Przez całe wakacje mieszkańcy będą spotykać się z twórcami kultury, oglądać filmy, tworzyć, dyskutować, brać udział w koncertach i smakować kulturalnych wrażeń. Na pierwszy naPowietrzACZ POKiS zaprasza już w najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 26-27 czerwca.

Plenerowy cykl pod hasłem „NapowietrzACZ Kultury” to odpowiedź POKiS-u na obecną sytuację pandemiczną, która zmusiła Ośrodek do odwołania szeregu planowanych od dawna wydarzeń. Pracownicy Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki postanowili wyjść naprzeciw i zrobić wszystko by dostarczyć kulturalnych wrażeń mieszkańcom Płocka.

Przez sześć letnich weekendów podwórko POKiS zamieniać się będzie w strefę dobrej zabawy, relaksu i pozytywnej energii. Każda edycja będzie inna po to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystko oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Do współpracy zaproszono płockie instytucje kultury, spółki miejskie i służby, które swoimi propozycjami urozmaicą program.

Rozkład naPowietrzACZa Kultury:
26-27 czerwca,
3-4 lipca,
17-18 lipca,
31 lipca – 1 sierpnia,
14-15 sierpnia,
28-29 sierpnia.

Pierwszy weekend związany będzie z kulturą hip-hopu. Repertuar muzyczny z pewnością przypadnie do gustu fanom rapu. Na plenerowej scenie Napowietrzacza zobaczymy m.in. duet ŻYTO/NOON, śląskie trio: AbraDab, Rahim i Kleszcz, którzy wystąpią w sobotę (26 czerwca). W drugi dzień naPowietrzACZa (27 czerwca), na scenie zaprezentuje się warszawski skład WCK (LazyOne, Kuba Knap, Mada, Kaietanovich, Gruby Józek, Skrubol). Na terenie podwórka powstanie miasteczko Czystej Formy Studio, gdzie przez cały weekend będzie można zaczerpnąć lekcji jazdy na rolkach, BMX, hulajnodze lub wrotkach.

Do współpracy Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza także gastronomiczną część miasta. Restauratorzy mogą nieodpłatnie wziąć udział w targu, który będzie jedną z atrakcji niedzielnych spotkań z kulturą. Koniecznością jest zachowanie zasad reżimu sanitarnego (przygotowywanie i wydawanie posiłków), zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarno-epidemiologicznymi dla imprez plenerowych. Zgłoszenia pod numerem tel. (24) 366 43 40 lub adresem mailowym staniszewski@pokis.pl. Wszystkich zainteresowanych współpracą POKiS zaprasza również do zapoznania się z ofertą sponsorską, gdzie poza tradycyjnymi możliwościami reklamy przygotowana została również możliwość organizacji strefy chillout. Oferta sponsorska dostępna jest na stronie www.pokis.pl w zakładce „naPowietrzACZ Kultury”.

POKiS zaprasza do udziału w wydarzeniach oraz śledzenia swoich mediów społecznościowych POKiS, gdzie na bieżąco odkrywać będzie kolejne atrakcje.

Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Impreza odbywa się w ramach projektu: 70 lat tradycji Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów.