Ambulansy dla wojska i strażaków. Podarowało je płockie pogotowie ratunkowe

image_pdfimage_print

64. Batalion Lekkiej Piechoty WOT w Płocku, OSP w Strzemesznie (pow. płocki), OSP w Turzy Małej (pow. płocki) oraz gmina Izabelin (powiat warszawski zachodni) – zostali nowymi  właścicielami ambulansów, które przekazało płockie pogotowie ratunkowe.

Podczas przekazania pojazdów marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik zwracał uwagę na „nieocenioną rolę współpracy między służbami różnego rodzaju szczególnie w okresie pandemii”. – Niejednokrotnie gdy brakowało zespołów medycznych to strażacy ochotnicy brali na siebie ciężar niesienia pierwszej pomocy – mówił marszałek. – Przekazanie karetek to z jednej strony wyraz solidarności, a z drugiej znaczące wzmocnienie zaplecza medycznego strażaków-ochotników.

Przekazane ambulanse są w pełni sprawne technicznie. Nie spełniają jednak wymogów do pracy w systemie ratownictwa medycznego i są wycofane z eksploatacji. Przekazano je w formie darowizny.

OSP w Turzy Małej mają do dyspozycji ambulans sanitarny marki Mercedes-Benz Sprinter z 2007 r. Ambulans zostanie przekształcony w samochód gaśniczo-ratowniczy i będzie służył mieszkańcom powiatu płockiego. Strażacy z OSP w Strzemesznie otrzymali ambulans sanitarny marki Volkswagen Crafter z 2008 r, który również zostanie przekształcony w lekki samochód gaśniczy i będzie służył ratowaniu życia i mienia gminy Gąbin. Do gminy Izabelin (pow. warszawski zachodni) trafił ambulans sanitarny typu C marki Volkswagen Crafter z 2008 r.

Z kolei 64. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku otrzymał ambulans sanitarny marki Mercedes-Benz Sprinter z 2009 r. oraz ambulans specjalny marki Renault Kangoo z 2003 r. Oba pojazdy po wykonaniu odpowiedniej adaptacji zostaną przeznaczone do działań przeciwkryzysowych w zakresie zabezpieczenia medycznego działań batalionu i szkolenia na rzecz lokalnej społeczności.

Do nowych użytkowników pojazdy trafiły w piątek, 18 czerwca. 

Fot. UMWM.