Przetasowania na najwyższych stanowiskach w płockim ratuszu. Artur Zieliński za Jacka Terebusa

image_pdfimage_print

Zmianę na stanowisku wiceprezydenta ds. rozwoju i inwestycji ogłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski. Dotychczas funkcję tę pełnił Jacek Terebus. Stanowisko po nim przejął Artur Zieliński.

– Ma duże doświadczenie zawodowe i lata pracy na rzecz płockiego samorządu. Od roku jako dyrektor ratuszowego wydziału inwestycji i remontów był współodpowiedzialny za realizowane przez miasto projekty, jak budowa stadionu, sali koncertowej, parku wodnego, ale także inne, równie ważne dla mieszkańców. Jackowi Terebusowi – dziękuję za 10 lat owocnej współpracy – czytamy w poście prezydenta Andrzeja Nowakowskiego w mediach społecznościowych.

Nowo powołany wiceprezydent ma 46 lat. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył z tytułem inżyniera na kierunku Inżynieria Środowiska. Ukończył studia podyplomowe o kierunku Europejskie Stosunki Finansowo-Ekonomiczno-Prawne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył też kursy z zakresu Zamówień Publicznych. Jest uprawniony do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

W latach 2019-2020 zawodowo związany z Wodociągami Płockimi, gdzie koordynował realizację projektów w ramach płockich sieci kanalizacyjnych.

Od maja 2020 r. Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Płocka. W latach 2003-2013 zawodowo związany z PKN Orlen S.A., gdzie na stanowiskach menadżerskich realizował projekty z zakresu przetargów i zamówień publicznych. W latach 2013-2017 członek zarządu Spółki SPR Wisła Płock.

Jacek Terebus nie podał oficjalnej przyczyny rezygnacji ze stanowiska.

Fot. UMP.