Przedterminowe wybory w Drobinie. Wygrał kandydat PSL. Niewielka różnica w głosach, spora frekwencja

image_pdfimage_print

W przedterminowych wyborach na na burmistrza miasta i gminy Drobin wystartowało dwóch kandydatów 54-letni Grzegorz Szykulski popierany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz 60-letni Krzysztof Wielec popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Różnica głosów pomiędzy kandydatami wyniosła zaledwie 8 głosów na korzyść kandydata PSL.

– Jak wynika z nieoficjalnych wyników, Grzegorz Szykulski zdobył 1635 głosów, a Krzysztof Wielec – 1643 głosy. Frekwencja wyniosła 54,7 proc. – informuje nas Krzysztof Wawro, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku.

Drugie, przedterminowe wybory w Drobinie odbyły się w niedzielę, 13 czerwca. Pierwszy raz odbyły się we wrześniu 2020 r. Sąd uznał jednak, że wybory należy powtórzyć. Podstawą tej decyzji było przede wszystkim to, że przy siedmiu głosach, które zostały uznane za nieważne, ostateczna różnica, rozstrzygająca wówczas wynik, wyniosła dwa głosy.

Przypomnijmy. Pierwsze przedterminowe wybory na burmistrza Drobina zarządzono w związku ze śmiercią pełniącego to stanowisko 43-letniego Andrzeja Samoraja. W czerwcu 2020 roku burmistrz miasta zginął w tragicznym wypadku podczas prac polowych.