1

Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza” rozstrzygnięty. „Tygodnik Płocki” wręczył nominacje i miedzioryty [FOTO]

„150-lecie funkcjonowania w Płocku spółdzielni Społem PSS „Zgoda”; „Cykl „Kultura na wynos” – koncerty online, pokaz slajdów, podcasty, warsztaty i wystawy online przygotowane przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki”; „Domowy WF z Orlen Wisłą Płock” oraz „Ciepły posiłek dla potrzebujących od KGW „Wesołe babeczki” – wydarzenie organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Borowic. Oto laureaci 14. edycji plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”, którego organizatorem jest „Tygodnik Płocki”.

W piątkowy wieczór, 11 czerwca, w Domu Technika odbyła się uroczysta gala wieńcząca 14. edycję prestiżowego plebiscytu. Tradycyjnie już było 40 nominowanych inicjatyw. O zwycięstwie decydowali czytelnicy „TP”, wysyłając SMS lub kupony. Osoby i instytucje, które w czterech kategoriach – „Inicjatywy społeczne i gospodarcze”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „Na Mazowszu Płockim” – zdobyły największą ilość głosów, na gali otrzymały jedyne w swoim rodzaju miedzioryty z pięknym widokiem na płocką skarpę.

W tym roku było jednak nieco inaczej, bo i miniony 2020 rok był zupełnie inny. Zatem oprócz czterdziestu nominowanych inicjatyw uczestnicy gali oklaskiwali przedstawicieli zawodów medycznych. – Patrząc na ostatnie miesiące warto zdać sobie sprawę, że są takie działania, których w żaden sposób nie da się poddać procesowi głosowania. Ich celem jest walka o nasze zdrowie i życie – uzasadniał Nominacje Nadzwyczajne Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny „Tygodnika Płockiego”.

– Ubiegły rok upłynął pod znakiem wysiłków nas wszystkich, żeby pandemia koronawirusa skutkowała jak najmniejszymi rysami w społeczeństwie. My, jako społeczeństwo, pomagaliśmy odpowiednim służbom poprzez stosowanie się do zaleceń, niemniej to inni walczyli o nasze zdrowie. Stąd pomysł podziękowania środowisku medycznemu – tłumaczył.

Za ofiarność w walce z pandemią koronawirusa wyróżnione zostało całe środowisko medyczne. W wyniku rozmów organizatora plebiscytu z przedstawicielami samorządów medycznych, odpowiednich izb pracowniczych oraz dyrektorów placówek służby zdrowia. Nominacje nadzwyczajne powędrowały do rąk: Ewy Milik-Józefiak – ordynator Oddziału Zakaźnego w WSzZ w Płocku, Justyny Ulińskiej – zastępcy w/w Oddziału, Agaty Pawskiej – pielęgniarki, Marcina Dąbkowskiego – ratownika medycznego, Renaty Mielnikow – salowej oraz Anny Jędrzejewskiej – analityka laboratoryjnego.

14. Galę „Z Tumskiego Wzgórza” można obejrzeć na stronie Tygodnika Płockiego

Fot. Dariusz Ossowski (Tygodnik Płocki)