Mega leżanki stanęły na skarpie wiślanej w Płocku. Jest to pomysł mieszkańców [FOTO]

image_pdfimage_print

Na malowniczej skarpie wiślanej stanęło pięć mega dużych i wygodnych leżanek. Jest to pomysł mieszkańców, którzy złożyli taki projekt do Budżetu Obywatelskiego Płocka. – Teraz w drodze na szczyt Wzgórza Tumskiego będzie można zrobić sobie przystanek – skomentował przedsięwzięcie prezydent miasta, Andrzej Nowakowski.

W Płocku właśnie zrealizowano ciekawy projekt – Nadwiślańską Strefę Relaksu. Zakładał on montaż pięciu ogólnodostępnych leżanek w miejscu, z którego rozpościera się widok na płockie molo oraz Wisłę. Wygodne leżanki znajdują się na pierwszym stopniu skarpy nabrzeża wiślanego, na wysokości molo.

Szerokie na 2 metry meble miejskie przeznaczone są do wypoczynku dla mieszkańców oraz turystów. Na każdej wygodnie wypoczywać mogą 2 dorosłe osoby. Leżanka wykonana jest z siatki z liny polipropylenowej w kolorze juty. Konstrukcję zrobiono ze stali kwasoodpornej szlifowanej. Tak zbudowane leżanki gwarantują wytrzymałość, bezpieczeństwo użytkowania oraz wygodę i estetyczny wygląd, znakomicie wpisujący się w nowoczesny wygląd płockich Bulwarów Wiślanych.

Nadwiślańska Strefa Relaksu to projekt ogólnomiejski w IX edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. Koszt realizacji to 77 tys. zł.

Fot. Urząd Miasta Płocka.