Jak doszło do wypadku, w którym zginął motocyklista? Wypadek nieopodal Sierpca

image_pdfimage_print

W minioną sobotę ok. godz. 20:30 na drodze krajowej nr 10 między miejscowościami Karolewo – Osówka doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch motocyklistów. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 31-letni mieszkaniec Sierpca. Drugi motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Rypinie. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej – informuje sp. Krzysztof Dobrzeniecki z KPP w Sierpcu.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej nr 10 w obszarze leśnym pomiędzy miejscowościami Karolewo – Osówka. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni mieszkaniec Sierpca, kierujący motocyklem m-ki Suzuki z bliżej nieokreślonych przyczyn zaczął hamować i skręcać w lewo, wówczas został uderzony w tył kierowanego przez siebie motocykla przez jadącego za nim 25- letniego mieszkańca gminy Mochowo, który kierował motocyklem m-ki Yamaha – relacjonuje Dobrzeniecki.

W wyniku zderzenia kierujący motocyklem m-ki Suzuki doznał ciężkich obrażeń ciała, i mimo podjętej reanimacji zmarł. Drugi motocyklista kierujący motocyklem m-ki Yamaha, z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala w Rypinie.

Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

Fot. OSP Szczutowo.