Tragiczny weekend na drogach powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Dwie osoby nie żyją [FOTO]

image_pdfimage_print

Czarny weekend – tak można powiedzieć o trzech ostatnich dniach na drogach powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. W zaledwie trzy dni odnotowano kilkanaście poważnych wypadków, w których zginęły dwie osoby.

W piątek, 4 czerwca, o godz. 6:45 doszło do tragicznego zdarzenia w miejscowości Rębowo gm. Gostynin. Samochód prowadzony przez 30-letniego mężczyznę rozbił się na drzewie. Strażacy z OSP Białotarsk i Solec oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Gostynina, którzy bardzo szybko dojechali na miejsce zdarzenia musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, by wydostać z zakleszczonego auta kierowcę. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego i policję. – Następnie przystąpiono do reanimacji poszkodowanego. Niestety 30-letniego kierowcy nie udało się uratować. Osoba kierująca pojazdem zmarła na miejscu – informował serwis Gostynin 998.

Fot. OSP Białotarsk

W sobotę, 5 czerwca o godz. 5:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o osobach zakleszczonych w samochodzie w w miejscowości Marychnów gm. Staroźreby. – Kierujący autem osobowym marki nissan almera, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w betonowy przepust. Dwie osoby zostały zakleszczone w samochodzie. Konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu hydraulicznego – informują strażacy z OSP w Staroźrebach. Osoby poszkodowane w wypadku przetransportowano do szpitala. Oprócz zespołów Pogotowia Ratunkowego i policji brali udział strażacy z OSP Staroźreby, OSP Nowa Góra, Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

 

Fot. OSP. Staroźreby

Również w sobotę 5 czerwca w Ciućkowie gm. Wyszogród około południa na DK-62 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na DK-62 zderzyły się ford i honda. Na miejscu z pomocą zjawili się strażacy z OSP Mała Wieś, OSP Rębowo i Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Wezwano również policję oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

 

Fot. OSP Rębowo

W sobotę 5 czerwca wieczorem na DK- 10 w miejscowości Karolewo (pow. sierpecki) doszło do kolejnej tragedii. Zderzyły się tam dwa motocykle. – Do wypadku doszło w sobotę, 5 czerwca o godzinie 20:43. Niestety, życia jednego z motocyklistów nie udało się uratować – informują strażacy z OSP Szczutowo. W akcji ratowniczej udział brali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, OSP Szczutowo i OSP Gójsk.

Fot. OSP Szczutowo

– Tylko na drogach regionu płockiego doszło do blisko 30 zdarzeń drogowych, w tym pięciu wypadków drogowych, w których rannych zostało 8 osób – informuje Marta Lewandowska, z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Policjantka apeluje: – Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.