Legioniści zapraszają na… Krwawą Sobotę. Zgłoś się!

image_pdfimage_print

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock po raz kolejny organizuje akcję Krwawa Sobota. W najbliższą sobotę, 5 czerwca, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku każda osoba może oddać krew dla potrzebujących krwi lub jej składników. Klub zachęca do wzięcia udziału w akcji.

Oddawanie krwi przez osoby zdrowe na rzecz osób potrzebujących krwi lub jej składników, czyli honorowe krwiodawstw to o tyle wspaniała idea, co ratująca życie. Odbiorcami krwi są szpitale, kliniki oraz instytuty dokonujące skomplikowanych operacji, przeszczepów i innych zabiegów, do przeprowadzenia których życiodajny płyn jest niezbędny.

– Jesteś zdrowy? Chcesz pomóc innym dzieląc się paroma mililitrami swojej krwi? Zjedz lekkie śniadanie, weź ze sobą dowód osobisty oraz pozytywne nastawienie i przyjdź w sobotę, 5 czerwca do punktu RCKiK przy ul. Medycznej 19 na płockich Winiarach – zachęcają organizatorzy.

Krew można oddać już w sobotę 5 czerwca w godzinach od 7 do 12 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Medycznej 19 w Płocku.

Fot. Pixabay.