Płock Rowerową Stolicą Polski? Wszystko zależy od mieszkańców

image_pdfimage_print

Ruszyła kolejna edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Miłośnicy dwóch kółek mogą zmierzyć się w wirtualnej, zdrowej rywalizacji za pośrednictwem aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału w rywalizacji rowerowej zaprasza mieszkańców płocki ratusz i organizatorzy.

Rowerowa Stolica Polski jest to gra miejska adresowana do wszystkich rowerzystów bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Wystarczy pobrać aplikację i rejestrować przejechane kilometry dla wybranego przez siebie miasta. W walce o Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest także Płock.

Zapoczątkowana przez miasto Bydgoszcz w 2019 roku akcja szybko stała się ogólnokrajową rywalizacją, do której w 2020 roku przystąpiły 44 miasta, które w sumie nakręciły ponad 3,6 mln kilometrów.

W rywalizacji będzie liczył się każdy kilometr, przejechany od 1 do 30 czerwca. Udział w zabawie jest dla uczestników bezpłatny, a dla najaktywniejszych zostały przewidziane nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy nakręcą w czerwcu najwięcej kilometrów, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i sprawdzania swoich postępów. Po zakończeniu rywalizacji oraz weryfikacji wyników najlepsze osoby zostaną poinformowane o zwycięstwie za pomocą aplikacji do dnia 20 lipca 2021 roku – informuje biuro prasowe urzędu miasta Płocka.

Szczegóły akcji oraz aplikację można znaleźć na stronie: Aktywne Miasta – Aplikacja

Fot. Pixabay.