Szpital powiatowy w Sierpcu wraca do normalnej pracy. Od 1 czerwca nie będzie przyjmować pacjentów z Covid-19

Od 1 czerwca szpital powiatowy w Sierpcu nie będzie przyjmował pacjentów zakażonych Covid-19. Od tego dnia swój status zmienia również szpital tymczasowy w Płocku – placówka przejdzie w tzw. stan pasywny. Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki.

W szpitalu tymczasowym w Płocku czynnych jest ponad 20 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Pozostała część szpitala przejdzie w tzw. stan pasywny, czyli z możliwe będzie jego szybkie ponowne uruchomienie. 

– Kilka czynników na to się złożyło. Mam nadzieję, że szczepienia, a dwa – sezon. Przestaje być to sezon zachorowań na tego typu choroby, w związku z tym jest zdecydowanie mniej pacjentów – powiedział dla TVP3 Warszawa lek. med. Marek Kiełczewski, koordynator placówki.

Z kolei w szpitalu powiatowym w Sierpcu z ponad 120 łóżek covidowych obecnie zostało jedynie 18 dla pacjentów z koronawirusem. Od 1 czerwca lecznica nie będzie już przyjmować zarażonych koronawirusem. To oznacza, że w sierpeckim szpitalu wszystkie oddziały będą wracać do normalnej pracy. Sierpecka placówka od 16 marca 2021 przyjmowała tylko osoby z wirusem SARS-CoV-2. Wyjątkiem był oddział pediatryczny, który funkcjonował normalnie.

Fot. spzzozsierpc.eu