1

Ogród stworzony na bazie autorskiej baśni – pierwszy w Polsce. Magiczne Ogrody czekają na gości [FOTO]

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny już czeka na gości. Rodzinny Park Tematyczny „Magiczne Ogrody” Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na 18 hektarach ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów i kilkadziesiąt atrakcji, z których skorzystają nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice i dziadkowie.

Co goście zastaną w parku? Do strumyków i wodospadów prowadzą szerokie alejki przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. W Magicznych Ogrodach są mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Można przystanąć na punktach widokowych i spędzić czas na plaży i stawie z tratwami. Rodzice małych dzieci mają do dyspozycji przestronne toalety z przewijakami i w razie potrzeby pomoc medyczną. Na kierowców czekają bezpłatne parkingi na 1500 miejsc. Na wszystkich czekają również ogródki restauracyjne i kawiarnie.

Wejdź do świata baśni

Spacerując po parku odwiedzający spotykają elementy baśniowej opowieści. Jej poznanie baśni zaczyna się od Domu Czarodzieja. Kolejno pojawia się Ogród Wróżek, Tratwy i Kwiatowa Dolina. Koniecznie trzeba odwiedzić Krasnoludzki Gród i Drzewa, tam czeka zabawa na 3 poziomach. Każda z krain zaprasza do skorzystania z wyjątkowych atrakcji. Są wśród nich drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni. Jest Krasnoludzka Wieża Prób, czyli 15 – metrowa zjeżdżalnia. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron Drzew oraz wiele, wiele innych atrakcji, które zaspokoją rozrywkowe potrzeby nawet najbardziej wymagających dzieci.

Bohaterowie Ogrodów

Opowieść Magicznych Ogrodów ma swoich bohaterów. W czasie spaceru po ogrodowych alejkach spotkać można Czarodziejów, Krasnoludy, Wróżki Smużki. Bulwiaki, Robanki i włochate Mordole, które mieszkają tylko w „Magicznych Ogrodach”.

Ogród jest pełen kwiatów i soczystej zieleni. Park szczyci się posiadaniem prawdziwie polskiej, unikalnej odmiany tulipanów „Magiczne Ogrody”, która powstawała 25 lat pod okiem Romana Szymańskiego, polskiego hodowcy tych pięknych roślin. W parku znajdują się również kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna.

Park zmysłów

„Magiczne Ogrody” to także pierwszy polski park sensoryczny. Starannie zaprojektowana przestrzeń pomaga we właściwym działaniu zmysłów najmłodszych gości. Wszyscy zwiedzający zetkną się z intensywnymi kolorami, dźwiękami, zapachami, dotykiem i smakiem.

Przyjazne miejsce

Aby skorzystać z całej oferty parku, wielu gości mówi, że cały dzień na to nie wystarczy. I na to jest rada. Można wynająć dostępne w okolicy miejsca noclegowe i cieszyć się kilkudniowym pobytem w „Magicznych Ogrodach”. Bowiem jest to turystyczne serce Lubelszczyzny. Stąd blisko jest do cichego i urokliwego Janowca oraz do Kazimierza Dolnego nad Wisłą – renesansowej perły południowej Polski.

Doświadczenia zdobyte w roku ubiegłym potwierdzają, że „Magiczne Ogrody” są miejscem bezpiecznym. Jego obszar pozwala na przyjęcie wielu gości, bez ryzyka tworzenia się grup. Oczywiste jest także przestrzeganie wszystkich obowiązujących regulacji sanitarnych.

Warto dodać, że w najbliższy weekend, czyli 29 i 30 maja w „Magicznych Ogrodach” odbędzie się wydarzenie „Wejdź do świata baśni”, co wiąże się z dodatkowymi, bajkowymi atrakcjami. Od 29 maja do 6 czerwca Ogrody będą otwarte codziennie – Dzień Dziecka! Potem do końca czerwca Ogrody będą czynne w weekendy. Śledźcie strony Ogrodów – linki poniżej – zamieszczane są tam aktualne informacje dotyczące zabawy.

Więcej informacji na stronie Magiczne Ogrody.  Warto również odwiedzić Ogrody w mediach społecznościowych, czyli na Facebooku Instagramie.

Materiały promocyjne Partnera.
Fot. Magiczne Ogrody (materiał Partnera)