1

Film rodem z komputerowej gry podbił serca kibiców Wisły Płock i nie tylko. GTA w płockim wydaniu [FILM]

Pewnie sami twórcy filmu nie spodziewali tak ogromnego sukcesu. Film podbił serca kibiców Wisły Płock, i nie tylko. Pod wrażeniem są także sympatycy innych klubów, co wyrażają w komentarzach na kanele You Tube oraz na Twitterze. Na czym polega fenomen produkcji? Otóż fabuła oparta jest o świat komputerowej gry – GTA.

Pomysłodawcy filmu w roli głównej obsadzili Piotra Tomasika, 33-letniego zawodnika Wisły Płock. Boczny obrońca i inni „aktorzy” poruszają się i mówią jak postacie z GTA. U boku piłkarza znalazły się role dla prezesa płockiego klubu Tomasza Marca, Mateusza Ludwiczaka, Sebastiana Wicińskiego oraz Tomasza Beczaka.

Na ekranie widzimy dobrze znane płocczanom miejsca i osoby „przerobione” graficzne na potrzeby świata komputerowej zabawy. Sceną kulminacyjną obrazu jest podpisanie kontraktu z klubem przez głównego bohatera. Film trwa niespełna trzy minuty. Twórcy wprost idealnie oddali klimat panujący w GTA. Film zrealizował Dział Marketingu Wisły Płock.

Wyjaśnijmy. GTA (Grand Theft Auto) to bardzo popularna gra. Na polskim rynku od 1999 roku. Gracz wciela się w niej w postać gangstera, który wraz ze znajomymi napada na bank, a po zgarnięciu łupu musi uciekać przed policją i wykonywać różne zadania. Popularność gry prawdopodobnie wynika z tego, że jest bardzo realistyczna i wciągająca.

Fot. Screen print filmu Wisły Płock.