Książnica Płocka świętuje Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Będzie film i… miesiąc bez kar dla zapominalskich

Wypożyczyliście książki z biblioteki i zapomnieliście zwrócić? W maju spokojnie możecie się wybrać do Książnicy Płockiej oraz wszystkich jej filii i oddać wolumin bez żadnych konsekwencji. Bibliotekarze serdecznie zachęcają czytelników do skorzystania z okazji i zwrotu zaległych książek. Abolicja obowiązuje do końca maja! To jednak nie koniec niespodzianek przygotowanych przez Książnicę Płocką.

– 8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych czytelników krótki film, w którym bibliotekarki i bibliotekarze z Książnicy Płockiej opowiadają o swoich pasjach – czytamy w zapowiedzi. – Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że chociaż jesteśmy bibliotekarzami z pasji, książkom poświęcamy każdą wolną chwilę, lubimy się nimi otaczać, opowiadać o nich, doradzać przy wyborze, to mamy jeszcze inne pasje – wyjaśniają w Książnicy.

W ramach hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece” instytucja zachęca czytelników w ten niecodzienny sposób do odwiedzin ulubionych bibliotek i poszukania okazji do rozmowy o zainteresowaniach, czyli o tym, co w życiu najbardziej kochamy. Film będzie można znaleźć na oficjalnym profilu Facebook Książnicy Płockiej.

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek do końca miesiąca w Książnicy Płockiej będzie można oddać przetrzymane książki bez żadnych konsekwencji. Zwolnienie z kar za przetrzymanie książek, obowiązuje we wszystkich placówkach Książnicy Płockiej.