Strażacy ochotnicy z Podolszyc otrzymali niecodzienny prezent. Jest to ambulans [FOTO]

image_pdfimage_print

Stacja pogotowia w Płocku przekazała dla OSP Podolszyce ambulans. Posłuży on jako pojazd specjalistyczny straży pożarnej podczas akcji ratowniczych oraz w szkoleniach i pokazach organizowanych w Harcerskim Zespole Ratowniczym z OSP Podolszyce.

– Oprócz służby zdrowia, dodatkowymi zadaniami została obarczona straż pożarna. Niejednokrotnie zdarzało się, że strażacy byli delegowani do zdarzeń, gdy brakowało wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Posiadanie własnej karetki sprawi, że od dziś strażacy z Podolszyc będą mogli skuteczniej prowadzić swoje działania – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Przekazany ambulans to samochód marki Volkswagen Crafter z 2007 roku. Pojazd sprawdzi się nie tylko jako pomoc w trakcie akcji, ale posłuży także do szkoleń i pokazów. Wiele z nich organizują instruktorzy ZHP we współpracy z Harcerskim Zespołem Ratowniczym zarządzanym przez OSP Podolszyce. Dzięki dodatkowemu sprzętowi, płoccy harcerze będą mogli efektywniej podnosić swoje umiejętności ratownicze.

Przekazanie karetki było możliwe dzięki sukcesywnemu doposażaniu stacji pogotowia z budżetu województwa i środków unijnych w nowe pojazdy z najnowocześniejszym sprzętem.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.