Mniej pacjentów covidowych, dużo więcej z innymi chorobami. Oddziały kardiologii i interny zapełnione

image_pdfimage_print

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku we wtorek, 4 maja, rano przebywało 42 chorych na COVID-19, co oznacza, że w tym czasie było tam wolnych 13 łóżek dla tych pacjentów. Placówka notuje wzrost liczby pacjentów internistycznych.

We wtorek rano w szpitalu wojewódzkim hospitalizowanych było 27 chorych na COVID-19, a w będącym oddziałem tej placówki szpitalu tymczasowym 15 pacjentów tej grupy – poinformował podczas telekonferencji dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski.

– W szpitalu wojewódzkim we wtorek rano przebywało na oddziale zakaźnym 19 pacjentów covidowych, co oznacza, że było tam 10 łóżek wolnych, natomiast na oddziale intensywnej terapii było 8 pacjentów, czyli w tym czasie były tam wolne 3 łóżka – wyjaśnił Kwiatkowski. Dodał, że wolnymi łóżkami covidowymi dysponował we wtorek rano także szpital tymczasowy, gdzie w tym czasie przebywało 15 pacjentów, w tym 2 wymagało leczenia na poddziale intensywnej terapii.

Dyrektor zaznaczył, że widoczna jest tendencja zmniejszania się liczby chorych na COVID-19. Na przykład 1 i 2 maja było tam łącznie 42 pacjentów covidowych, a 3 maja – 45. Zwrócił uwagę, że od tego czasu żaden z pracowników placówki nie trafił na kwarantannę lub izolację z powodu COVID-19 i nie notowano również żadnego przypadku pacjenta zakażonego SARS-CoV-2 na innych oddziałach.

Kwiatkowski podkreślił jednocześnie, że placówka odnotowuje spadek liczby chorych na COVID-19, ale przybywa pacjentów internistycznych. – W ostatnich dniach, przez weekend, oddziały kardiologii i interny były obłożone w pełni. Docierali pacjenci z różnymi ciężkimi stanami. Oba oddziały są całkowicie zapełnione. Trafiają do nas pacjenci z Ciechanowa i okolic, gdzie nie działa szpitalny oddział kardiologiczny i są to szczególnie ciężkie stany – informował.

Źródło:

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku