Przy płockiej obwodnicy powstanie centrum logistyczne. Gdzie dokładanie?

image_pdfimage_print

Na efekty budowy północnej obwodnicy Płocka nie trzeba było długo czekać. – Wybudowanie obwodnicy otworzyło tereny inwestycyjne, które jak widać zachęcają do zainwestowania w naszym mieście – skomentował prezydent Andrzej Nowakowski zakup działki przez duże centrum logistyczne.

– W przyszłym roku powstanie 150, nawet 200, miejsc pracy w Płocku. Właśnie sfinalizowaliśmy umowę na sprzedaż za blisko 4,5 mln zł netto dużej działki w pobliżu obwodnicy. Powstanie tam centrum logistyczne – poinformował kilka dni temu w mediach społecznościowych włodarz Płocka.

Zakupiona przez inwestora niezabudowana nieruchomość, na której wybudowane będzie centrum logistyczne ma powierzchnię nieco ponad 4 hektary. – Nieruchomość znajduję się w północnej części miasta w Obrębie 6 „Kostrogaj Rolniczy” przy ul. Jędrzejewo (gdzie są sady) – wyjaśnia dokładnie położenie działki Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Działka położona jest bezpośrednio przy obwodnicy miasta, co niewątpliwie wpłynęło na jej atrakcyjność. Ponadto inwestor wymagał, aby zaproponowany grunt znajdował się przy głównej arterii miasta – dodaje.

Fot. Pixabay.