Tysiące sadzonek na targowisku miejskim przy ul. Rembielińskiego. Wiosenny kiermasz kwiatów [FOTO]

image_pdfimage_print

Na targowisku przy ul. Rembielińskiego w Płocku wystartował… wiosenny kiermasz kwiatów. Wybór roślin ozdobnych, i nie tylko, jest ogromny. Jeśli szukacie ozdoby swojego ogrodu, balkonu czy ogródka warto się wybrać. I co najważniejsze, nie trzeba mieć jakiejś ogromnej gotówki przy sobie. Ceny zaczynają się już od 2 zł.

Plac dla sprzedawców roślin na Targowisku Miejskim zarządzanym przez miejską spółkę Rynex przybrał kolory wielobarwnej łąki. – Na pewno każdy, kto myśli o zagospodarowaniu ogrodu czy balkonu znajdzie coś dla siebie – mówi nam Radosław Bednarski, prezes Rynex-u.

– Dużą zaletą tych zakupów będzie to, że przy okazji kupna drzewek, krzewów czy kwiatów można zasięgnąć rady bezpośrednio u producenta – podkreśla. – Bowiem osoby, które oferują rośliny na naszym placu to nie hurtownicy, to hodowcy, którzy dokładnie wiedzą, czego potrzebują – potocznie rzecz ujmując – rośliny, które sprzedają – wyjaśnia.

Ceny są różne, zależnie od wielkości sadzonek i ich popularności. Zaczynają się już od 2 zł za bratki i stokrotki. Za pelargonię, begonię, goździka czy surfinię zapłacimy od 3 do 7 zł. Ceny bylin rozpoczynają się już od 4 zł. Zatem jeśli chcesz zaaranżować swoje otoczenie przy niewielkim nakładzie finansowym, warto się wybrać. Inspirację znajdziecie praktycznie przy każdym stoisku. Warto dodać, że oprócz roślin kwitnących, producenci oferują sadzonki warzyw, ziół oraz truskawek.

Pomimo tego, że przed nami tzw. długi weekend to Targowisko Miejskie w najbliższą niedzielę, 2 maja, będzie czynne. – Zapraszamy płocczan i nie tylko na wyprzedaż garażową, a także na giełdę samochodową przy ul. Bielskiej. Przy okazji wizyty poprzedzającej zakup samochodu, można zjeść świetnie przyrządzone dania z grilla – zachęca szef Rynex-u.

Przypomnijmy. Targowisko Rynex znajdujące się przy ul. Rembielińskiego 6B czynne jest: od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00 – 18.00; soboty: 6:00 – 14:00; niedziele: 8:00-15:00. W skład targowiska wchodzą: hale targowe – czynne od poniedziałku do piątku w godz: 9:00 – 18:00, soboty: 9.00 – 14.00, pawilony handlowe oraz stanowiska handlowe.

Czytaj także: Jest w czym wybierać. Garażowe wyprzedaże co niedziela w Płocku