Aquapark w Płocku staje się faktem. Prezydent podpisał umowę z wykonawcą

image_pdfimage_print

– Marzenia stają się rzeczywistością. Nie moje, ale marzenia płocczan i przede wszystkim dzieci – rozpoczął czwartkowe spotkanie z dziennikarzami prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Kilkanaście minut później podpisał umowę na budowę zespołu pływalni.

Nowy obiekt, zaplanowany w miejscu po dawnej Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej, będzie kilkakrotnie większy od Podolanki. Koncepcja zakłada, że Park Wodny będzie się składał się z dwóch części.

W części wewnętrznej znajdzie się strefa basenowa, a w niej: basen sportowy, rekreacyjny, basen do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci, wanna z hydromasażem, a także plac zabaw i kilka zjeżdżalni o różnej długości i prędkości. W części wewnętrznej znajdzie się jeszcze Strefa SPA&Wellness, a więc sauny, wanny z hydromasażem, pokój relaksacyjny ze ścianka solankową.

W drugim – zewnętrznym fragmencie – powstanie plac wodny. Projekt zakłada również urządzenie terenu wokół budynku pływalni. Znajdzie się tam zatem mnóstwo zieleni. Dzięki obiektowi oraz jego otoczeniu osiedle Miodowa zyska nowy wizerunek.

Projekt pod nazwą „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Płocku” będzie realizowany w formule partnerstwa prywatno-publicznego. Prywatnym partnerem, wyłonionym w trwającym trzy lata postępowaniu, została spółka Warbud. Jej zadaniem będzie teraz, w trakcie najbliższych 33 miesięcy, zaprojektowanie i wybudowanie w miejscu dawnej SP nr 17 zespołu basenów. A następnie utrzymanie ich i eksploatacja przez 20 lat. W tym czasie Urząd Miasta będzie stopniowo wykupywać wybudowane przy ul. Miodowej obiekty.

W czwartek rano, w obecności dziennikarzy, przed budynkiem dawnej SP nr 17 prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz prezes Warbudu Jerzy Werle i członek zarządu tej spółki Mirosław Józefczuk podpisali umowę na realizację centrum sportowo-rekreacyjnego. Budowa płockiego aquaparku to jeden z największych kontraktów jaki miasto podpisało w swojej historii. Jego wartość to ponad 206 mln zł.

Postępowanie w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego wraz z dokumentacją zostały przygotowane na tyle dobrze, że przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej uznali je za wzór, który należy pokazać innym miastom.

Źródło i fot: UMP. (Wizualizacja budynku)