W Płocku tego jeszcze nie było. Ratusz będzie tłem dla wyjątkowego widowiska

image_pdfimage_print

Płocki ratusz będzie tłem dla wyjątkowego widowiska multimedialnego. – Przeniesiemy się do Płocka sprzed 100 lat za pomocą techniki video mappingu. Symbolicznie nawiążemy do 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej – zapraszają organizatorzy.

Pokazy odbywać się będą od piątku 30 kwietnia do poniedziałku 3 maja. Animacje na Ratuszu będą wyświetlane kilkukrotnie, po zapadnięciu zmroku. Początek pierwszego pokazu codziennie ok. godz. 20:30.

W artystycznej formie, dzięki wyświetlanym grafikom, w symboliczny sposób twórcy nawiążą do 100-lecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej. Na przygotowanych animacjach pojawią się postacie, które swoimi działaniami w 1920 i 1921 roku zapisały się w historii naszego miasta, m.in. Marcelina Rościszewska, Antolek Gradowski, Tadzio Jeziorowski i marszałek Józef Piłsudski.

Świetlne widowisko przygotował Urząd Miasta Płocka razem z Płockiem Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Partnerami są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Biuro Programu Niepodległa oraz firma MIRBUD S.A.

Fot: AlphaVision Polska – YouTube.
Video Mapping 3D – Budynek Polskiej Akademii Nauk (Warszawa 2017r.)