Na 35-latka najechał ciągnik rolniczy. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądek!

image_pdfimage_print

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon prac polowych. Na drogach, podwórkach i posesjach coraz częściej słychać silniki maszyn rolniczych. – Rolnicy powinni zachować szczególną ostrożność, bo co roku w całej Polsce dochodzi do wypadków, również ze skutkiem śmiertelnymi. Prosimy o odpowiedzialny nadzór nad dziećmi, które niejednokrotnie były ofiarami braku opieki i nieodpowiedzialności dorosłych – tłumaczy mł. asp. Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki otrzymali informację, że mieszkaniec gminy Iłów został potrącony przez ciągnik rolniczy. Do zdarzenia miało dojść na terenie prywatnej posesji. – Mundurowi ustalili, że 35-letni mężczyzna postanowił uruchomić ciągnik rolniczy. Nie wsiadł do niego, tylko włączył silnik, stojąc przy kole. Niestety, pozostawiony „na biegu” pojazd ruszył do przodu, najeżdżając na mężczyznę. Ciągnik zatrzymał się dopiero po uderzeniu w siatkę ogrodzeniową. Na posesji nie było żadnego z domowników, więc pomoc przyszła później – relacjonuje policjantka.

Do rannego mężczyzny wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Agnieszka Dzik podkreśla, że mieszkaniec gminy Iłów żyje, chociaż zdarzenie mogło zakończyć się dla niego tragicznie.

Policja apeluje o rozsądek i powstrzymanie się od alkoholu w przypadku, gdy rolnicy zamierzają wykonywać prace polowe. – Jeśli spożywaliście trunki pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierowcę ciągników, kombajnów i nie wykonujecie żadnych prac przy maszynach rolniczych – prosi funkcjonariuszka.

Zaznacza również, że młodzież może pomagać przy pracach polowych, ale nie może kierować pojazdami rolniczymi lub obsługiwać maszyn. W przypadku, gdy na posesji są małe dzieci, należy zachować szczególną ostrożność i zapewnić stałą opiekę osoby dorosłej, która będzie w stanie szybko reagować, gdy kilkulatek zbliży się nie niebezpiecznych urządzeń lub chce podejść do pojazdu.

Fot. KPP Sochaczew.