Nieoceniona pomoc dla mieszkańców w czasie epidemii. Pulsoksymetry, maseczki, rękawiczki…

image_pdfimage_print

Za sprawą Tomasza Nowackiego, radnego miasta i gminy Gąbin oraz Marcina Groszewskiego, wiceprzewodniczącego Rady Mieszkańców Osiedla Stare Miasto w Płocku do mieszkańców powiatu płockiego oraz płocczan trafiły, bądź niebawem trafią, środki ochrony osobistej z programu „Przeciwdziałanie COVID-19 czas start!”. W każdym zestawie znajduje się: pulsoksymetr, kilkanaście maseczek ochronnych, kilkanaście par rękawiczek jednorazowych oraz płyn dezynfekujący.

– Środki pozyskaliśmy z dwóch projektów ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz środków własnych, w tym prywatnych – wyjaśnia w rozmowie z nami Marcin Groszewski. – Zakupiliśmy łącznie około 2 tys. pulsoksymetrów, ponad 2 tys. żeli do dezynfekcji, 70 tys. maseczek chirurgicznych oraz ok. 50 tys. par rękawiczek – wylicza. Dodaje, że z tych przedmiotów porobili zestawy, które otrzymali, lub niebawem otrzymają, mieszkańcy.

– Pomoc skierowane jest dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w ramach walki z COVID-19 i są z terenu, który objęliśmy patronatem pomocowym – wyjaśnia wiceprzewodniczący RMO Stare Miasto.

Kolportaż bardzo przydatnych w czasie pandemii zestawów odbył się już w Gąbinie oraz dla mieszkańców osiedla Stare Miasto w Płocku. Na tym jednak nie koniec. – W środę po południu zestawy trafią do mieszkańców Zągot i okolic, a w czwartek po południu do mieszkańców Płocka – Osiedle Stare Miasto – zapowiada. W ramach wsparcia inicjatywy Adama Wiśniewskiego i Sylwii Krawiec (obydwoje związani z Teatrem Dramatycznym w Płocku oraz akcją Posiłki dla bezdomnych i ubogich) Marcin Groszewski oraz Tomasz Nowacki przekazali pakiety oraz pudełka z maseczkami, żelami i rękawiczkami. Zestawy środków ochrony osobistej są wydawane osobom potrzebującym i bezdomnym.

– Ponadto duże zestawy maseczek, rękawiczek i żeli przekażemy do instytucji zajmujących się pomocą społeczną w regionie – tłumaczy Groszewski. Podkreśla, że akcja spotkała się z ogromnym zainteresowanie i pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców. – Niewykluczone, że ponowimy ją, gdy sytuacja pandemiczna będzie nadal stanowiła zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Organizatorami akcji są: COLOR Spółdzielnia Socjalna, Stowarzyszenie LGD Rozwoju Północnego Mazowsza oraz prywatnie Tomasz Nowacki i Marcin Groszewski.

Fot. Facebook (Marcin Groszewski, Tomasz Nowacki)