Nowo otwarta Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Płocku. Zapisy do specjalistów już trwają

image_pdfimage_print

Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży to nowość w strukturach Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Zapisy do specjalistów już trwają.

Poradnia ma swoją siedzibę przy ul. Mikołaja Reja 15/3. Jest częścią działającego tam od kilku lat Centrum Zdrowia Psychicznego. Do tej pory w jego ramach funkcjonowały: Dzienny Oddział Psychiatryczny, Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Poradnia Profilaktyki i Leczenia Uzależnień. Od kwietnia centrum poszerza swój profil działalności o ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży.

– Od dawna mówi się o potrzebie dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Trwająca pandemia i przedłużająca się izolacja sprawiły, że osób potrzebujących pomocy specjalisty jest coraz więcej – komentuje otwarcie poradni prezydent Andrzej Nowakowski. -Na pewno dużym wsparciem będzie Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży – podkreśla.

Poradnia będzie działać pięć dni w tygodniu, według następującego harmonogramu:

poniedziałek:. 7.00 – 16.00
wtorek: 7.00 – 20.00
środa: 7.00 – 20.00
czwartek: 7.00 – 14.30
piątek: 7.00 – 14.30
Godziny mogą ulec zmianie. Aktualne będą dostępne na stronie internetowej PZOZ-u.

Do zapisania się na wizytę nie jest potrzebne skierowanie. Telefon kontaktowy: 532 403 556.

Udzielane świadczenia:

– porady psychologiczne;
– sesje psychoterapii: indywidualnej, rodzinnej, grupowej, wsparcia psychospołecznego;
– wizyty domowe lub środowiskowe.

Poradnia udziela świadczeń ambulatoryjnych lub środowiskowych dzieciom przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieciom i młodzieży objętym obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcącym się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, a także ich rodzinom lub opiekunom prawnym. Porady mogą być udzielane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych.

Źródło: PZOZ/UMP/DP.
Fot. Pixabay.