Radosław Sobolewski już nie jest trenerem Wisły Płock. Wkrótce poznamy nazwisko nowego szkoleniowca

image_pdfimage_print

Podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin Radosław Sobolewski po raz ostatni poprowadził drużynę Wisły Płock. Wraz z dotychczasowym trenerem obowiązki przestał pełnić również jeden z jego asystentów – Mariusz Kondak – informuje Wisła Płock.

Trener Sobolewski swoją pierwszą samodzielną pracę szkoleniową rozpoczął w Wiśle Płock 6 sierpnia 2019 roku. Od tamtej pory pod jego batutą drużyna rozegrała 62 spotkania o stawkę, z czego 58 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Ligowy bilans Nafciarzy za ten okres to: 20 zwycięstw, 15 remisów i 23 porażki (bramki 70:84).

Mimo ostatnich niepowodzeń i serii 8 spotkań bez zwycięstwa, w niedalekiej przeszłości Wiśle pod wodzą Sobolewskiego udało się wyśrubować najlepszą w historii serię zwycięstw w ekstraklasie (6 z rzędu) i po 13. kolejce sezonu 2019/20 po raz pierwszy zostać liderem tabeli. Za postawę drużyny we wrześniu i październiku 2019 Radosław Sobolewski był wybierany trenerem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie – czytamy na stronie płockiego klubu.

Wisła Płock dziękuje Radosławowi Sobolewskiemu oraz Mariuszowi Kondakowi za pracę na rzecz klubu oraz życzy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej.

Poniedziałkowy trening pierwszego zespołu poprowadzi duet Łukasz Nadolski – Sławomir Nazaruk. – Wkrótce ogłosimy też nazwisko nowego szkoleniowca Wisły Płock – zapowiadają w klubie. 

Fot. Wisła Płock.