Radosław Sobolewski odchodzi z Wisły Płock. Kto go zastąpi? Pojawiły się trzy nazwiska

image_pdfimage_print

Radosław Sobolewski podczas konferencji prasowej poinformował, że to jego ostatni sezon w Płocku. Umowa 44-letniego szkoleniowca jest ważna do czerwca tego roku. – Podjąłem decyzję. Z końcem tego sezonu odchodzę z Wisły Płock – mówił selekcjoner Nafciarzy na konferencji. Pojawiły się już nazwiska trenerów, którzy mogą zastąpić Sobolewskiego.

Były reprezentant Polski trafił do Płocka w 2019 roku i świetnie rozpoczął swoją pracę i drużyna pod jego wodzą zaczęła hurtowo wygrywać spotkania i piąć się w tabeli Ekstraklasy. W późniejszym okresie były momenty stagnacji i gorszej formy, jednak piłkarze potrafili wyjść z kryzysu, aby zaprezentować solidną formę na ligowych boiskach.

Dla Sobolewskiego Wisła Płock była pierwszym, samodzielnym wyzwaniem w roli szkoleniowca zespół. Do tej pory poprowadził Nafciarzy w 61 meczach, w tym były 22 wygrane spotkania. I trzeba przyznać, że ostatni sezon nie jest najlepszy w wykonaniu Nafciarzy. W 23 meczach zgromadzili zaledwie 25 punktów i plasują się dopiero na 13. pozycji.

Już rozpoczęły się spekulacje kto może zastąpić Sobolewskiego. Wśród nazwisk pojawia się Jerzy Brzęczek, który od stycznia pozostaje na bezrobociu. Według Macieja Wąsowskiego z „Przeglądu Sportowego” jest jednym z kandydatów do przejęcia w kolejnym sezonie Wisły Płock.

– Ponoć wstępne zainteresowanie pracą w Wiśle zgłaszał już Maciej Skorża (przed podjęciem rozmów z Lechem). W kontekście kolejnego sezonu pojawiają się też nazwiska Aleksandara Vukovicia czy Brzęczka – pisze na łamach „Przeglądu Sportowego” Maciej Wąsowski.

Źródło: Przegląd Sportowy; pilkanozna.pl.
Fot. Wisła Płock.