Dwaj poszukiwani mężczyźni zatrzymani przez płockich policjantów. Pierwszy trafił do więzienia, drugi do prokuratury

image_pdfimage_print

Są profesjonalni w swoich działaniach i skuteczni. A mowa tu o grupie policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy, która każdego tygodnia zatrzymuje na terenie regionu płockiego, osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

– Wielu przestępców ukrywa się miesiącami a nawet latami. Celowo zmieniają również miejsca przebywania, aby nie wpaść w ręce policjantów. Ale nie udaje im się zwieść płockich policjantów, którzy szybko wpadają na ich trop. Wczoraj do grona zatrzymanych dołączyło kolejnych dwóch mężczyzn – tłumaczy Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Jeden z poszukiwanych mężczyzn wczesnym rankiem został zatrzymany na terenie zakładu pracy w Płocku. – Zaskoczony wizytą policjantów 38-latek z województwa wielkopolskiego, poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo kradzieży. Prosto z miejsca pracy został przetransportowany do więzienia. Tam spędzi najbliższe lata swojego życia – relacjonuje.

Kolejny z poszukiwanych zatrzymany został przez policjantów w jednym z mieszkań w Płocku. – Przymusowe doprowadzenie 20-latka do prokuratury, podyktowane było wydanym zarządzeniem o jego zatrzymaniu w związku ze śledztwem dotyczącym gróźb karalnych. Płocczanin uchylał się od obowiązku stawiennictwa na czynności procesowe, ale kres temu postawili policjanci. 20-latek już przed południem został doprowadzony do prokuratury w Płocku – Lewandowska podaje kolejny przykład zatrzymania.

Fot. policja.gov.pl (zdjęcie poglądowe)