Najtragiczniejsze dane od początku pandemii. Zmarły 954 osoby! W Płocku i powiecie również odnotowano zgony

image_pdfimage_print

Ministerstwo Zdrowia podało dzisiejsze dane o zakażeniach z ostatniej doby. 27 887 jest osób zakażonych – nie jest to „rekord”, natomiast jeśli chodzi o zgony, jest się czym martwić. W ciągu ostatniej dobry zmarło… 954 osoby. Tak tragicznego wyniku nie było od początku pandemii.

– Tragiczna statystyka. Takiej liczby zgonów nie podawaliśmy – mówił podczas konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. – Ze skalą wzrostu w zakresie zgonów musimy się liczyć – podkreślił. Tłumaczył jednak, że dzisiejsza – rekordowa liczba zgonów osób z COVID-19 to… suma pochodząca z kilku dni. – Mamy ok. 100 zgonów z Wielkiego Piątku, ok. 130 z Wielkiej Soboty oraz ok. 130 z Wielkiej Niedzieli – mówił Andrusiewicz cytowany przez Onet.pl.

– Przy ponad 111 tys. testów, czyli przy bardzo dużej skali testowania w Polsce, mamy niecałe 28 tys. zakażeń i to jest rzeczywisty obraz, jak wygląda III fala epidemiczna w Polsce – powiedział Andrusiewicz. – Mamy delikatne zejście ze szczytu i chcielibyśmy, żeby ten trend się utrzymał – dodał. – To zależy tylko od nas, jak zachowamy się w najbliższych dniach, bo ta tendencja spadkowa utrzymuje się od kilku dni – mówił. Podkreślał przy tym, że za tendencją spadkową zachorowań podąża tendencja wzrostowa liczby hospitalowanych.

Jak sytuacja w ciągu ostatniej doby wyglądała w Płocku i powiatach: płockim, sierpeckim i gostynińskim?

Płock: wykonano 338 testów, 75 miało wynik pozytywny, zmarło 8 osób. Powiat płocki: wykonano 295 testów, wynik pozytywny otrzymały 83 osoby, zmarły 3 osoby. Powiat sierpecki: wykonano 116 testów, pozytywne wyniki uzyskało 26 osób, nikt nie zmarł. Powiat gostyniński: wykonano 97 testów, pozytywnych było 28, nikt nie zmarł. Wszystkie osoby zmarłe (11) miały choroby współistniejące.

Źródło: Onet.pl/DP.
Fot. Pixabay.