Mandaty za brak maseczek, kontrole kościołów, awantury domowe i 18 kolizji…

image_pdfimage_print

Był to bezpieczny, świąteczny weekend na terenie działania płockiej komendy Policji. Podczas ostatnich dni, na drogach regionu płockiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowaliśmy jedynie 18 kolizji drogowych – informuje Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Na drogach powiatu płockiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym kierującego fiatem ( w Staroźrebach), który nie dość, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, to kierował pojazdem niesprawnym technicznie i bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli prędkości pojazdów na obszarze zabudowanym, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji, zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym. Jeden z nich pędził ulicami miasta z prędkością 137 km/h – relacjonuje policjantka.

Dodaje, że funkcjonariusze skontrolowali kilkanaście obiektów sakralnych. Kontrole te przebiegły bez uwag. – Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących zakłóceń, awantur domowych, gromadzenia się osób jak i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jednak nie była to taka liczba zgłoszeń, która odbiegała by od „standardowej” ich liczby podczas weekendów – uspokaja Lewandowska.

Zarówno przed świętami jak i w ich trakcie, mundurowi podejmowali interwencje wobec osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Oficer prasowy KMP tłumaczy, że podczas ostatnich trzech dni za niestosowanie się do tego obowiązku, mundurowi nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i sporządzili kilkanaście notatek z wnioskiem o ukaranie do sądu. – Część z interwencji została zakończona pouczeniami – dodaje.

Fot. policja.gov.pl