Każdy pies zasługuje na ciepłe posłanie zamiast kojca w schronisku. Płock Przyjazny Psom zachęca do adopcji…

image_pdfimage_print

Święta Wielkanocne to najważniejsze święta wszystkich katolików. – W tym roku dla nas, wolontariuszy ważne z dwóch powodów. 4 kwietnia to również Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych – czytamy w poście Wolontariatu Schroniska Płock – Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień wolontariusze prezentują kilku swoich podopiecznych, którzy dzięki pracy wolontariuszy i pracowników płockiego schroniska znaleźli dom. – W schronisku jest jeszcze wielu lokatorów, którzy czekają na swoje własne miejsce, jakim schronisko, mimo poświecenia pracowników i wolontariuszy, nigdy nie będzie – podkreślają wolontariusze.

– Każdy czworonóg zasługuje na swojego ukochanego człowieka, na ciepłe posłanie zamiast schroniskowego kojca, na człowieka tak tylko dla niego. Na opiekuna, który nie będzie musiał dzielić swojej uwagi na wielu podopiecznych, ale będzie tylko dla niego.

Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom zachęca do adopcji przesympatycznych psiaków. – Dora vel Babcia, Diego, Virkon, Rita, Senior, Kubuś i Minnie – wymieniają imiona. – Wszystkie są już starsze, ale niektóre mają dużo energii i zachowują się jak szczeniaki – chwalą podopiecznych.

– Przykro, że niektóre z nich spędzą którąś z kolei Wielkanoc za kratami. Mamy nadzieję, że to nie będzie ich ostatni przystanek, że nie przyszły na świat, żeby odejść w samotności w schronisku.

Więcej o pieskach do adopcji, które znajdują się pod opieką wolontariuszy ze Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, można znaleźć na Facebooku.

A tymczasem organizacja prezentuje czworonogi, które w każdej chwili można adoptować i dzielić z nimi swój dom i serce…

Fot. Płock Przyjazny Psom.