Podejrzany o śmiertelne potrącenie małego dziecka, zatrzymany!

W piątek, 2 kwietnia, w Przęsławicach doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci dziś, czyli w sobotę zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

O wypadku pisaliśmy w materiale: Zabił niemowlę i zbiegł z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu kierowcy

Wczoraj około godz. 18. w miejscowości Przęsławice w gminie Brochów, w powiecie sochaczewskim, na drodze wojewódzkiej nr 575 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Infiniti potrącił wózek z kilkunastomiesięcznym dzieckiem prowadzony przez rodzica. Niestety, pomimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Kazunia – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Policjanci wykonali intensywne czynności, aby jak najszybciej ustalić sprawcę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. – Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z sochaczewskiej jednostki – dodaje funkcjonariuszka.

Podkreśla, że analizowane były wszystkie sygnały od społeczeństwa, które mogły pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku. Dzięki pomocy społeczeństwa i pracy policjantów, dzisiaj około południa podejrzewany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany. Jest to 61-letni mężczyzna pochodzący z Warszawy. Do sprawy zabezpieczony został również samochód, którym prawdopodobnie mężczyzna poruszał się w chwili zdarzenia.

W dalszym policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury.