Wystartował kolejny sezon roweru miejskiego. Do dyspozycji płocczan i turystów ponad 300 rowerów

image_pdfimage_print

Po czterech miesiącach przerwy zimowej, płocczanie i turyści odwiedzający Płock, mogą już korzystać z rowerów miejskich. Płocki Rower Miejski rozpoczął swoje funkcjonowanie 1 kwietnia.

Do dyspozycji użytkowników Płockiego Roweru Miejskiego będzie 29 stacji miejskich, 2 sponsorskie (Galeria Mazovia oraz Nowe Gulczewo). To razem ponad 307 jednośladów, którymi będzie można podróżować do końca listopada tego roku.

– Zasady korzystania z PRM pozostają bez zmian – dalej 20 minut wypożyczenia jest darmowe, a konta użytkowników zarejestrowane w poprzednich sezonach są wciąż aktywne. Aby korzystać z rowerów saldo na koncie użytkownika musi wynosić co najmniej 10 zł, można też przypisać do konta kartę płatniczą bezpośrednio w aplikacji – czytamy na stronie PRM.

Podobnie do ubiegłego roku i w tym, Nextbike dezynfekuje swoje rowery. Odbywa się to podczas ich codziennych kontroli, czy serwisowania. Zespół zajmujący się przeglądem stanu technicznego czy relokacji dba o to, aby rowery były odkażone i bezpieczne.

PKN Orlen jest w trakcie ustaleń z Nextbike dotyczących uruchomienia stacji rowerowych należących do spółki w Płocku. O decyzjach użytkownicy zostaną poinformowani niezwłocznie, jak tylko zostaną podjęte.

Rower miejski w Płocku działa od 2018 roku i cieszy się ogromną popularnością. Każdego roku jednoślady wypożyczane są blisko 300 tysięcy razy.

Fot. UMP.