Nowoczesny aquapark ma zastąpić wysłużoną Kobylankę. Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku

image_pdfimage_print

Jak dobrze pójdzie budowa aquaparku w Płocku ruszy jeszcze w tym roku. To świetna wiadomość dla płocczan, i nie tylko. Do płockiego Ratusza wpłynęły dwie oferty od firm, które są gotowe zaprojektować i wybudować obiekt.

W aquaparku przewidziano mnóstwo atrakcji. Znajdzie się w nim: basen sportowy, basen rekreacyjny z wodnymi atrakcjami, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci, wanna wewnętrzna z hydromasażem, plac zabaw dla dzieci, który powstałby na plaży basenowej, cztery zjeżdżalnie o zróżnicowanej prędkości i długości a także strefa SPA&Wellness oraz zewnętrzny wodny plac zabaw.

– Od trzech lat przygotowujemy się do zawarcia partnerstwa publiczno-prywatnego i budowy pływalni. Chcemy ją zrobić przy ul. Miodowej – mówił w czerwcu 2020 roku podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski.

Nowy obiekt ma zastąpić wysłużony basen przy al. Kobylińskiego, a powstanie na miejscu dawnej Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej. Dzięki tej lokalizacji inwestycji zrewitalizowano by również osiedle Miodowa. Wstępna koncepcja obiektu, oprócz atrakcji rozrywkowo-sportowych, zakłada również zagospodarowanie terenu zewnętrznego, czyli przybędzie dużo zieleni oraz miejsc parkingowych. Obiekt do użytku ma być oddany w 2024 roku.

Fot. Pixabay.