Zamknięte galerie i kolejki w sklepach. Jest alternatywa – Targowisko Miejskie. Ogromny wybór produktów

image_pdfimage_print

Ogromny wybór świeżych owoców i warzyw, świątecznych ozdób, zabawek, ubrań i butów oraz sadzonek wiosennych kwiatów. To wszystko płocczanie, i nie tylko, mogą kupić na Targowisku Miejskim, którym zarządza miejska spółka Rynex.

– Targowisko jest świetną alternatywą dla dużych supermarketów, w których zwłaszcza przed świętami są kolejki oraz galerii handlowych gdzie większość sklepów jest nieczynna – mówi Radosław Bednarski, prezes spółki. – Oczywiście na targowisku obowiązuje reżim sanitarny – podkreśla.

Płocczanie i odwiedzający targowisko przyzwyczaili się już do tego, że miejsce to wypełnione jest po brzegi różnego rodzaju produktami i towarami. Począwszy od pieczywa, „swojskich” jaj, serów i wędlin własnego wyrobu, poprzez warzywa i owoce od polskich producentów, aż po obuwie i ubrania. Jest też, co ciekawe, Antykwariat, którego właściciel dzieli się z kupującymi swoją pasją. Zaprasza w swoje skromne progi innych pasjonatów oraz każdego przechodnia. Kameralny Antykwariat znajduje się przy hali A, stoi na zewnątrz.

Na stoiskach gdzie dominują warzywa i owoce, można kupić już młodą kapustę czy truskawki. Poza tym królują ozdoby świąteczne, jak to przed Wielkanocą. Zatem warto się wybrać po baranki, króliczki, kurczaczki czy bazie. A przy okazji nabyć sadzonki pierwszych wiosennych kwiatów, które ozdobią balkon czy przydomowy ogród.

Przypomnijmy. Targowisko Rynex znajdujące się przy ul. Rembielińskiego 6B czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 18:00, w soboty 6:00 – 14:00 oraz w niedziele – 8:00-15:00 – wyprzedaż garażowa, na którą warto się wybrać.