Zgorzelski do Ziemca: Rząd nie radzi sobie z pandemią, a wy wrzucacie pierdoły! Jakieś głupoty robicie!

image_pdfimage_print

Od wczoraj jest bardzo głośno w mediach ogólnopolskich oraz społecznościowych o parlamentarzyście z Płocka, a dokładanie chodzi o wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego wywodzącym się z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Polityk w bardzo ostry sposób skrytykował temat, stację i dziennikarza.

Od minionej soboty dominującym tematem w TVP Info jest sprawa bardzo popularnego na Facebooku Soku z buraka – fanpagu, który zawiera treści polityczne. Politykom Prawa i Sprawiedliwości doskwiera strona, ponieważ bez ogródek krytykuje poczynania rządzących. Zdaniem dziennikarzy TVP Roman Giertych – znany polityk i adwokat miał wpływać na dobór treści, które ukazywały się na stronie.

Prowadzący niedzielny program na żywo „Woronicza 17” w TVP Info dziennikarz Krzysztof Ziemiec poruszył ten temat z uczestnikami, wśród których był właśnie Piotr Zgorzelski.

– Nie zgadzam się, żebyśmy dzisiaj, w Niedzielę Palmową, kiedy powinniśmy mieć pewną refleksję, pan, i to jest moje rozczarowanie, rozpoczynał swój program od rzeczy, która jest kompletnie marginalna w skali tego, co się w naszym kraju dzieje. Kiedy w 2020 r. umiera 70 tys. więcej rodaków niż w 2019. Gdzie od stycznia do marca umiera 18 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzednim. Kiedy od czasu II wojny światowej nie było tylu zgonów w Polsce, kiedy rząd pokłóconej prawicy nie radzi sobie z pandemią, wy wrzucacie w poważnym programie jakieś pierdoły!? – mówił Piotr Zgorzelski.

– Oczekuję poważnych tematów, dyskusji o ważnych sprawach, a nie o jakimś tam Soku z Buraka. To znaczy, że co? Że dzisiaj, w niedzielę, ludzie mają słuchać o jakimś Soku z Buraka? Proszę o poważne tematy, nie będę się odnosił do pierdół – skwitował.

Krzysztof Ziemiec podjął nieudolną próbę przerwania wypowiedzi marszałka. – Jeśli dana stacja ma jakiegoś newsa, to tego newsa ujawnia i w jakiś sposób później go ciągnie, jak to się mówi – stwierdził.

Na co bez chwili zastanowienia odpowiedział polityk: – Newsa. To wy lepiej dajcie newsa, jak sobie rząd nareszcie zacznie radzić z pandemią, a nie jakieś głupoty robicie!

Przypomnijmy. Piotr Zgorzelski (PSL) ukończył historię na Uniwersytecie Łódzkim. Swoją polityczną karierę rozpoczął w gminie Bielsk. Był wicewójtem w gminie, następnie radnym powiatu płockiego, dyrektorem delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz starostą płockim.

Po raz pierwszy z okręgu płocko-ciechanowskiego kandydował do Senatu w 2005 r. – niestety bez powodzenia, podobnie jak w wyborach do Sejmu w 2007 r. W 2011 roku Zgorzelski po raz pierwszy otrzymał mandat zaufania społecznego, dostając się do Sejmu. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku i w 2019 również wyborcy nie szczędzili głosów na polityka. Od 2019 roku jest wicemarszałkiem Sejmu RP.