Koronawirus. Zamknięte żłobki, sklepy budowlane i meblowe. Otwarte kościoły. Nowe obostrzenia!

image_pdfimage_print

Czekają nas kolejne święta w reżimie sanitarnym. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zaapelował, aby w okresie świątecznym Polacy pozostali w domach, w wąskim rodzinnym gronie.

Przez najbliższe dwa tygodnie rządzący wprowadzili dodatkowe obostrzenia. Sklepy budowalne i RTV – będą zamknięte, podobnie jak galerie. Hurtownie i składy budowalne otwarte. W placówkach handlowych, poczcie, będą obowiązywały bardziej rygorystyczne normatywy – 1 osoba na 20 m kw. W Kościołach obowiązuje także 1 osoba na 20 m kw. Kolejna kwestie dotyczy salonów kosmetyczny, fryzjerskich – będą zamknięte do 9 kwietnia. Żłobki i przedszkola również pozostaną zamknięte. Z jednym wyjątkiem – dzieci personelu medycznego mają zostać otoczone opieką – dla nich żłobki i przedszkola pozostaną otwarte. Obiekty sportowe nadal zamknięte.

Rządzący rekomendują pozostanie w okresie świąt w domach oraz o to, że gdzie to jest możliwe przejść na prace zdalną. Nie ma ponadto zakazu przemieszczania się. Wszystkie restrykcje będą obowiązywać do 9 kwietnia.

Dziś w Polsce padł niechlubny rekord zachorowań od początku pandemii. Stwierdzono 34 151 nowych i potwierdzonych przypadków COVID-19. Z powodu koronawirusa ostatniej doby zmarło 520 osób.