Ukradł puszkę z datkami na leczenie dziecka. Następnie wrócił, aby wymienić monety na banknoty

image_pdfimage_print

W miniony poniedziałek sierpeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, o ujęciu sprawcy kradzieży na jednej z stacji paliw. Na miejscu okazało się, że 38-letni mieszkaniec gminy Sierpc, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, skradł puszkę z datkami na cele charytatywne.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w ubiegłą sobotę rano skradł puszkę, która stała na ladzie przy kasie, po czym uciekł. Zdarzenie to zarejestrowały kamery z monitoringu stacji paliw – relacjonuje sierpecka policja. – Złodziej będąc w stanie nietrzeźwym wrócił na stację paliw w poniedziałek po południu i zwrócił się do ekspedientki z prośbą o… wymianę monet na banknoty.

W reklamówce, którą trzymał przy sobie, oprócz monet, znajdowała się wcześniej skradziona puszka. Wówczas personel stacji paliw powiadomił o zdarzeniu policję. Jak się okazało zuchwały sprawca kradzieży miał przy sobie również banknoty o różnych nominałach. Zbiórka była przeznaczona dla Leny – dziewczynki chorej na SMA – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie celem wyjaśnienia powyższej kradzieży, za którą będzie odpowiadał przed sądem.

Fot. oddechzycia.pl (zdjęcie poglądowe)