Blok przy ul. Kleeberga prawie gotowy. Jest w nim 65 mieszkań, jedno jest jednak wyjątkowe… [FOTO]

image_pdfimage_print

Budowany przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Płocku blok przy ul. Kleeberga 1A jest drugim etapem budowy małego osiedla. Inwestycja bowiem obejmuje budowę w tym miejscu dwóch bloków mieszkalnych, wielorodzinnych z podziemnymi garażami wielostanowiskowymi. Nieopodal bloku funkcjonuje żłobek i przedszkole, nieco dalej jest szkoła podstawowa.

Blok ma cztery kondygnacje mieszkaniowe. W piwnicach zaś znajduje się też 29 komórek lokatorskich, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz węzeł centralnego ogrzewania. Do wszystkich kondygnacji zapewniony jest dostęp dla osób niepełnosprawnych przy pomocy 3 wind.

W obiekcie znajduje się 65 mieszkań o powierzchni od 34,3 mkw do 62 mkw. Jedno z mieszkań jest wyjątkowe, bo ma powierzchnię aż 236,07 mkw. Lokal przeznaczony jest dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który ma koncepcję, przeznaczenia go na instytucję związaną z realizacją pieczy zastępczej.

W podziemnym garażu powstaje 35 miejsc parkingowych, na zewnątrz 20. Przy bloku znajdzie się miejsce na plac zabaw, który zwieńczy inwestycję. Budynek jest realizowany w technologii tradycyjnej. – Ściany zewnętrze ocieplone są na całej powierzchni (metodą ETICS) warstwą izolacyjną ze styropianu grubości aż 20 cm, co zapewni współczynnik przenikalności cieplnej budynku oraz standard energetyczny na niespotykanym w Płocku poziomie – wyjaśnia Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.

– Budowa przebiega zgodnie z planem i w maju powinniśmy mieć inwestycję zrealizowaną – podkreślał na konferencji prasowej Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. Inwestycja będzie kosztowała 16,2 mln zł. Miasto jednak planuje zdobyć dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 5,3 mln zł.

Ciekawostką jest, że powstający przy ul. Kleberga blok jest największą inwestycją mieszkaniową w czasie trzeciej kadencji pracy w samorządzie prezydenta Płocka.

Źródło i fot: UMP.