Rozbiórka budynku na osiedlu Łukasiewicza. Mieszkańcy liczyli, że miasto wybuduje tam parking. Niestety…

image_pdfimage_print

Co powstanie na miejscu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 2 w Płocku, która funkcjonowała pod adresem Aleja Antoniego Roguckiego 1? – Jeszcze nie wiemy – mówi nam Mariusz Mikulski, prezes spółki Wix Developer. Obecnie na miejscu trwa rozbiórka budynku. 

Mieszkańcy liczyli, że w tym miejscu powstanie parking. Na osiedlu Łukasiewicza są bowiem ogromne problemy z zaparkowaniem samochodów. – Pod nosem pan prezydent będzie nam stawiał dziewięciopiętrowy budynek, zamiast wymarzonego przez nas parkingu – napisała do nas pani Barbara, mieszkanka osiedla. – Nie mamy się z czego cieszyć – podsumowała.

Okazuje się, że teren, o którym napisała płocczanka nie jest własnością miasta. A inwestycję realizuje spółka Wix Developer z miejscowości Mirosław (gm. Słupno), która nabyła działkę w grudniu 2020 roku od Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. – W wyniku aukcji ustnej na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej, położonej w Płocku przy al. Roguckiego 1, obręb 0004 „Łukasiewicza”, działka nr ewidencyjny 1236 o powierzchni 0,4205 ha, nabywcą został: WIX Developer Spółka Akcyjna, Mirosław 22A, 09-472 Słupno – informowało 19 grudnia 2020 roku na swojej stronie MZGM.

– Zgodnie z pozwoleniem wyburzamy obecnie budynek po przychodni i porządkujemy ten teren – mówi nam prezes spółki, która nabyła działkę. – Na tyle tylko mamy pozwolenie – podkreśla. Co powstanie w tym miejscu? – Jeszcze nie wiemy – odpowiada Mariusz Mikulski.

Zapytaliśmy także o parking, bo może spółka planuje go wybudować. – Oczywiście wiem, że na osiedlu są ogromne problemy z parkingiem – tłumaczy. Podpowiada, że mieszkańcy powinni się zgłosić z tym kłopotem do spółdzielni.

Fot. Pixabay (zdjęcie poglądowe)