Ogromna strata dla płockiego środowiska sportowego. Zmarł Piotr Januszewski. Miał zaledwie 37 lat

image_pdfimage_print

Płockie środowisko sportowe poniosło wielką stratę. Zmarł Piotr Januszewski, zawodnik judo, trener i wychowawca młodych judoków w klubie Judo Eljot Płock. Miał zaledwie 37 lat. 

Piotr Januszewski prowadził zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży w Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. -Angażował się w życie sportowe Płocka. Bardzo czynnie działał w Płockiej Radzie Sportu, gdzie reprezentował sporty walki.

Zespół redakcyjny Dziennika Płockiego składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół.

Koledzy z LKS „Puncher” Płock napisali o Piotrze:

Z ogromnym żalem informujemy, iż w środę 24 marca 2021r. w płockim szpitalu zmarł nasz przyjaciel, kolega, wojownik, wieloletni trener UKS Eljot Płock i przedstawiciel środowiska sportów walki Płockiej Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Płocka – Piotr Januszewski.

Jako Trener od zawsze związany był z ukochaną dyscypliną sportu – judo. Był w niej trenerem I klasy, posiadaczem wysokiego stopnia mistrzowskiego 4 dan oraz złotej honorowej odznaki Polskiego Związku Judo. Jako zawodnik był wielokrotnym medalistą w różnych kategoriach wiekowych. Z pod jego trenerskiej ręki wyszli złoci, srebrni i brązowi medaliści Mistrzostw Polski i Pucharu Polski młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców.

Drugą sportową pasją Piotra była piłka nożna, o której mógł także mówić godzinami. Jako fan i wierny kibic płockiego klubu „Wisła” Płock, bardzo się cieszył po zwycięstwach swojej drużyny, smucił po jej porażkach. Był postacią obok, której obojętnie przejść się nie dało.

Pozostała ogromna strata i ból.”

Źródło i fot: UMP.