Nowość na parkingu przy zoo. Liczbę wolnych miejsc pokaże wyświetlacz [FOTO]

image_pdfimage_print

Przy nowym wiadukcie obok ZOO Płock stanął wyświetlacz z informacją o liczbie wolnych miejsc na nowym parkingu. Systemy zliczania samochodów znamy w Płocku z galerii handlowych. Na miejskich ulicach jest on nowością.

– Montaż tego systemu kończy kompleksową modernizację al. Kilińskiego, na którą wraz z budową wiaduktu i parkingu wydaliśmy ponad 50 mln zł – informuje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku. I dodaje, że znaczna część tej kwoty to środki pozyskane z zewnątrz, w większości z Unii Europejskiej.

Od marca ubiegłego roku, wówczas wybrano wykonawcę robót, wiele zmieniło się przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Zniknął stary wiadukt, a 21 metrów dalej na jego miejsce powstała nowa przeprawa łącząca ul. Norbertańską z drogą do ogrodu zoologicznego, powstało także rondo, całkowicie wyremontowano al. Kilińskiego oraz pobudowano duży parking. 

Przypomnijmy. Budowa wiaduktu była jednym z pięciu elementów tzw. II Programu Mobilności Miejskiej, na który składała się jeszcze: przebudowa al. Kilińskiego, kupno nowych autobusów niskoemisyjnych dla Komunikacji Miejskiej, zainstalowanie Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem w alejach oraz budowa nowego parkingu przy ogrodzie zoologicznym, który powstał między zoo, a strzelnicą LOK – znajduje się na nim 130 miejsc parkingowych.

Fot. UMP.