Klucze do „Mieszkań na start” rozdane. Lokatorzy zamieszkają w kamienicy przy ul. Królewieckiej 18 [FOTO]

image_pdfimage_print

Kolejne „Mieszkania na start” od dziś mają nowych lokatorów. Tym razem do użytku oddano kamienicę przy ul. Królewieckiej 18. Trzypiętrowy okazały budynek powstał w miejscu starego, parterowego.

„Mieszkania na start” znajdują się na pierwszym i drugim piętrze kamienicy. W sumie jest ich dwanaście o metrażu od 37,4 do 68 metrów kwadratowych. Lokale maja po jednym, dwa, trzy lub cztery pokoje i są wyposażone pod klucz. Wystarczy wstawić meble i można rozpoczynać nowy etap w życiu.

Klucze do nowych mieszkań przekazał lokatorom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Jestem przekonany, że w nowym miejscu czeka państwa dobre, szczęśliwe życie – mówił. Prezydent podkreślił, że inwestycja to kolejny etap rewitalizacji tej części miasta. W pobliżu, przy ulicach Sienkiewicza i Kaczmarskiego Urząd Miasta Płocka oddał do tej pory kilkadziesiąt „Mieszkań na start”, teraz powstają kolejne.

Oprócz „Mieszkań na start” w kamienicy przy Królewieckiej 18 znajdują się cztery mieszkania na sprzedaż o powierzchni od 52 do 75 metrów kwadratowych. Wszystkie są zlokalizowane na 3 piętrze budynku będącym poddaszem. Dodatkowo na parterze budynku są 3 lokale usługowe. Najmniejszy z nich ma powierzchnię 74,64 m kw., średni – 78.05 m kw., największy – 147,62 m kw. Lokale są gotowe do przekazania najemcom. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych w połowie marca zostanie przeprowadzona licytacja na wynajem lokali usługowych.

Za realizację przedsięwzięcia odpowiedzialna była spółka Inwestycje Miejskie. Całkowity koszt to prawie 6 mln zł. Koszt wybudowania samych „Mieszkań na start” to prawie 2,5 mln zł.

Źródło: UMP.
Fot: UMP oraz Krzysztof Wiśniewski.